محمد باقرزاده

همه چیز درباره پست مهمان | راز دریافت بک لینک معتبر با پست مهمان

فهرست

همه چیز درباره پست مهمان | راز دریافت بک لینک معتبر با پست مهمان

پست مهمان یا Guest post یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که برای دریافت بک لینک رایگان استفاده می‌شود. همه ما دوست داریم بدون پرداخت هزینه‌های عجیب و غریب برای سایت خود بک لینک بگیریم و یکی از این روش‌ها بک لینک گرفتن از طریق پست میهمان است. اگر نمی‌دانید پست میهمان چیست و چگونه می‌توان با پست مهمان بک لینک گرفت، این مقاله برای شما است.

پست مهمان چیست؟

در یک تعریف ساده می‌توان گفت پست میهمان به محتوایی گفته می‌شود که شما برای انتشار در یک سایت دیگر که به عنوان “سایت میزبان” شناخته می‌شود، آماده می‌کنید. در مقابل آماده سازی این محتوا، سایت میزبان به شما اجازه می‌دهد در محتوای خود لینکی به سایت خود قرار دهید.

گرچه این فرایند ساده به نظر می‌رسد اما باید بدانید که همه افرادی که پست مهمان می‌نویسند موفق نمی‌شوند اعتبار سایت خود را افزایش دهند. همچنین نوشتن پست میهمان اصول خاصی دارد که باید رعایت شوند در غیر این صورت ممکن است نوشتن پست مهمان آن چنان که انتظار دارید، مفید نباشد.

مزایای نوشتن پست میهمان عبارت‌اند از:

  • افزایش ترافیک سایت
  • افزایش اعتبار دامنه
  • دریافت بک لینک
  • شبکه سازی و ایجاد ارتباط
  • افزایش اعتبار برند

چگونه پست مهمان بنویسیم؟

اولین قدم برای نوشتن پست مهمان این است که بدانید در چه سایت‌هایی پست میهمان بنویسیم و پربازدیدترین سایت‌ها را برای نوشتن انتخاب کنیم. بسیار مهم است که بازدید سایتی که انتخاب می‌کنید، بیشتر از سایت خودتان باشد و اعتبار دامنه آن بیشتر از اعتبار دامنه سایتتان باشد.

بدیهی است که وقتی سایتی را انتخاب کنید که بازدید و دامین اتوریتی بالاتری دارد، شرایط سخت‌تری هم برای قرار دادن پست مهمان در آن وجود دارد. از طرف دیگر این سایت‌ها ممکن است استانداردهای خاصی برای کیفیت محتوا داشته باشند و به سادگی هر محتوایی را قبول نکنند. این موارد گرچه کار نوشتن پست میهمان را کمی سخت می‌کند اما باور کنید ارزش آن را خواهد داشت!

در همین حین که در حال تحقیق برای پیدا کردن بهترین سایت برای نوشتن پست مهمان هستید، حواستان به ارتباط موضوعی بین سایت خودتان و سایت میزبان باشد. بهترین حالت این است که سایت شما و میزبان بیشترین ارتباط موضوعی را با یکدیگر داشته باشند. دلیل اهمیت مرتبط بودن موضوع دو سایت این است که اگر محتوایی را در سایتی با موضوع غیر مرتبط منتشر کنید، شاید یک بک لینک گرفته باشید اما از بقیه مزایای آن دور می‌مانید.

این محتوا به احتمال زیاد باعث افزایش ترافیک سایت نمی‌شود زیرا اصلاً کاربران آن را نمی‌خوانند!

اگر شما یک سایت فروش پوشاک دارید و می‌خواهید در یک سایت با موضوع تربیت فرزند پست مهمان منتشر کنید،  فکر می‌کنید چند درصد احتمال دارد کاربران آن سایت محتوای شما را بخوانند و به سایتتان مراجعه کنند؟

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که ببینید محتوای شما تا چه مدت در صفحه اول سایت یا در معرض دید کاربران خواهد بود. فراموش نکنید که یکی از اهداف شما از نوشتن پست مهمان، افزایش ترافیک سایت و افزایش آگاهی از برند است؛ بنابراین نباید محتوای خود را جایی منتشر کنید که اصلاً دیده نمی‌شود.

همچنین اگر قصد انتشار چند پست مهمان را دارید، مراقب باشید که یک محتوا را در همه سایتهای مورد نظر منتشر نکنید. بر اساس آپدیت الگوریتم پنگوئن این کار و استفاده از انکر تکست کلمه کلیدی یا استفاده بیش از حد از برخی کلمات و عبارات خاص باعث حساس شدن پنگوئن روی سایت شده و روی اعتبار سایت نتیجه عکس خواهد داشت.

در نوشتن محتوا و انتخاب کلماتی که در انکرتکست استفاده می‌کنید، هوشمندانه عمل کنید و روی یک سری عبارات مشخص تمرکز نکنید. در عین حال اهداف خود را در نوشتن آن فراموش نکنید.

آنچه نباید فراموش کنید و همیشه روی آن تاکید کرده‌ایم، تولید محتوا سئو شده در سایت ، کاربردی و باکیفیت است؛ هر چه محتوای شما کیفیت بیشتری داشته باشد، احتمال پذیرش آن از سوی سایت‌های میزبان معتبر بیشتر بوده و احتمال جریمه و اسپم شناخته شدن از سوی گوگل نیز کمتر خواهد بود.

رعایت اصول سئو در محتوای پست مهمان خود را فراموش نکنید؛ این اصول به دیده شدن بیشتر محتوای شما و ارتقای جایگاه محتوا در گوگل کمک زیادی خواهد کرد.

چگونه درخواست انتشار پست مهمان بدهیم؟

برای این که بدانید چگونه به سایت مورد نظر درخواست انتشار پست مهمان بدهید، ابتدا باید دستورالعمل مالک سایت را با دقت مطالعه کنید. اگر سایت مورد نظرتان دستورالعملی را ارائه نکرده است، باید ایمیلی به مدیر سایت ارسال کنید و سعی کنید این ایمیل کاملاً حرفه‌ای و هوشمندانه نوشته شود.

سعی کنید ایمیلتان شخصی سازی شده باشد و خود و سایتتان را به درستی معرفی کنید. در این ایمیل نشان دهید که محتوای شما ارزش قرار گرفتن در سایت میزبان را دارد و صادقانه درمورد اهداف خود از این درخواست صحبت کنید.

سوالات متداول شما

پست مهمان چیست؟

پست میهمان به محتوایی گفته می‌شود که شما برای انتشار در یک سایت دیگر که به عنوان “سایت میزبان” شناخته می‌شود، آماده می‌کنید. در مقابل آماده سازی این محتوا، سایت میزبان به شما اجازه می‌دهد در محتوای خود لینکی به سایت خود قرار دهید.

مزایای نوشتن پست میهمان چیست؟

افزایش ترافیک سایت، افزایش اعتبار دامنه، دریافت بک لینک، شبکه سازی و ایجاد ارتباط، افزایش اعتبار برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *